Увійти
13.09.2006

Постійне освіта - не примха, а потреба

«У наш час нагромадилася величезна кількість знань, гідних вивчення. Скоро наші здібності будуть занадто слабкі, а життя надто коротке, щоб засвоїти хоча б одну тільки найбільш корисну частину цих знань. До наших послуг повний достаток багатств, але, сприйнявши їх, ми повинні знову відкидати багато як даремний непотріб. Було б краще іноді не обтяжувати себе їм.»

І.Кант

Вік інформації. Ціле століття, протягом якого може бути вчинено безліч відкриттів і винаходів названо століттям інформації. Саме сьогодні, інформація стала самим необхідним і затребуваним продуктом. Попит багаторазово перевищує пропозицію. Варіантів і можливостей отримати будь-яку інформацію існує дуже багато: від обов'язкової шкільної освіти до елітних консультацій практикуючих фахівців. Від цього затребуваність даного продукту не зменшується.

Інформація – це єдине, чим ми можемо по-справжньому володіти. Квартири, машини, матеріальні цінності - все може бути втрачено в одну мить. Справжнє багатство кожної людини - його накопичені знання і досвід. Якщо у Вас є великий багаж професійних знань, завжди буде можливість вигідно його продати. Неважливо кому: роботодавцю, інвестору, масової аудиторії слухачів. Але це коштує великих грошей.

Саме вигідне і надійне вкладення коштів і зусиль - у знання і освіту. Жоден інший вклад не володіє такою прибутковістю, не дає таких доходів. Роблячи подібні вкладення, треба усвідомлювати, що недостатньо просто заплатити за диплом і претендувати на швидке повернення вкладених коштів. Згадуючи слова невідомого філософа: «Знання тільки тоді знання, коли воно набуте завдяки мисленню, а не пам'яттю, щоб стати цінністю», корисно пам'ятати відоме прислів'я «Повторення - мачуха вчення, застосування - мати навчання».

Обов'язкову шкільну освіту, а потім університетські роки - тільки основа, на якій будується подальше життя людини. Але диплом престижного вузу - це ще не гарантія життєвого успіху і міцних позицій у бізнесі. Знань дійсно накопичилася величезна кількість, і треба докладати зусиль, щоб стати професіоналом в якійсь області. Сьогодні необхідний постійний ріст індивідуальних здібностей і, особливо, затребуваних практичних навичок. Освіта для сучасної людини перетворюється на спосіб життя, стає постійним процесом.

Слід розрізняти два види знань: фундаментальні та професійні. Фундаментальними є знання, одержувані в школах і більшості університетів. Вони, на жаль, зазвичай не можуть надати великий допомоги в реальному житті, в якій цінні лише ті знання, якими людина може знайти застосування. Освіта, розвиваюче здатність знаходити і практично застосовувати інформацію, роблячи це швидко і якісно, завжди затребуване.

Освічена людина відрізняється здатністю сприймати і потім застосовувати на практиці те, що його зацікавить.

Тому перш ніж, виходити на біржу з «унікальним» пропозицією про продаж власних знань, необхідно спочатку їх придбати, зробити спеціалізованими, усвідомленими і втілити їх у практичні навички в тій області, яку Ви обрали, так як оплачуються не знання, а навички.

Звідки ж людина отримує знання? В першу чергу це індивідуальний життєвий досвід і фундаментальну освіту, про який було сказано вище. Потім слід приділити увагу коледжам і університетам. Наступний щабель, ближча до досягнення мети - спеціалізації знань - це використання публічних джерел інформації про певну області (книги, публікації, інтернет). І, нарешті, останній крок - спеціальні навчальні курси і знання, отримані з особистого спілкування з професіоналами, те, що прийнято називати додатковою освітою. До останніх пунктам необхідно звертатися протягом усього життя.

Можна пройти всю цю драбину не один раз, але вся інформація сама по собі не буде володіти ніякої цінністю. Необхідний конкретний план того, куди ці знання направити, і як це зробити. Вирішили здобувати додаткову освіту, спочатку задумайтесь, навіщо вам це потрібно, де стане в нагоді, і лише тоді можна приймати остаточне, зважене рішення.

Для людського розуму менш шкідливо зовсім не вчитися, ніж вчитися занадто рано або занадто пізно. Необхідно володіти певними навичками, щоб отримати будь-які знання і покласти їх на «збереження».

Ми багато чого випустили з обов'язкової програми освіти. В силу недосконалості всієї системи і нашої молодості, як правило, більша частина залишається без уваги. Тому більшим попитом користуються різні освітні заходи. Безумовно, це не означає, що необхідно зачитувати шкільний курс арифметики чи хімії заново. Те, чим опановує людину, пройшовши спеціалізоване навчання, певною мірою компенсує можливості, які були втрачені раніше.

Сьогодні сформувалося дивну властивість - цінність набуло тільки те, за що ми платимо тим чи іншим чином. Безкоштовним бібліотекам та загальноосвітнім закладам не приділяється достатньо уваги, можливо, саме з цієї причини.

Насправді, марно. Ті ж безкоштовні публічні бібліотеки містять знання з усіх галузей. Поставивши для себе певну мету і домагаючись її, людина зобов'язана вивчити літературу, що має відношення до його задачі. Саме так він набирає знання, які передають автори книг. Треба володіти вмінням, щоб скористатися досвідом попередніх поколінь, інакше він буде марний.

Додаткова освіта змушує проявляти більше активності, яка в свою чергу допомагає людині домагатися великих успіхів.

Все вищесказане особливо актуально в сфері Інтернет и IT.

Темпи розвитку цієї сфери не піддаються ніяким вимірам: щодня з'являються нові технології та способи взаємодії з відвідувачами, розробляються десятки програмних пакетів, удосконалюються способи реклами та комунікації. При роботі з IT-індустрією найголовніша перевага - це наявність свіжої, актуальної та корисної інформації.
Залишається тільки вибрати спосіб як отримати цю інформацію.

Семінар, як спосіб отримання нової інформації.
Що таке семінар? Це досить широке поняття, яке об'єднує цілий ряд освітніх заходів. Різниця між ними полягає у формі проведення. Лекційний курс, багатостороннє розгляд питання всіма учасниками, доповіді кількох фахівців, які можуть відповісти на питання аудиторії.

Не дарма кажуть, що людина, що поставила перед собою дійсно масштабну життєву мету, завжди залишається студентом. Він повинен черпати знання з будь-якого доступного джерела, особливо, якщо ці знання мають безпосередній стосунок до його задачі.

Безумовно, семінар - це спосіб отримати нову інформацію, розширити спектр своїх знань або зробити доповідь на розроблену тему. Але це не найголовніша перевага подібних заходів. Як вже було зазначено, один із способів підвищити рівень освіти - це спілкування з людьми з схожою сфери діяльності, які володіють великим досвідом.

Для цих цілей створюються професійні ділові клуби, що не дуже поширені в нашій країні, де можна знайти гідного співрозмовника. Профільний семінар - одна з таких можливостей поповнити список своїх контактів. Часом нетривале спілкування може зіграти значну роль в бізнесі.

Під час багатостороннього спілкування кожен учасник поповнює свій «запас» за рахунок ідей і думок інших. Всякому з нас необхідна періодична підживлення свого розуму, зробити яку можна лише під час спілкування і контактів з людьми, що мають різний досвід і освіту.

Розумна людина має постійно розвивати й удосконалювати свій розум, так само як спортсмен зобов'язаний стежити за своїм тілом і м'язами. Відсутність діяльності призводить до згасання й деградації процесів, не важливо, чи розумових або фізичних.

Для успішного існування в бізнесі в умовах високої конкуренції необхідно своєчасно знаходити нові ідеї та рішення, поява яких можна забезпечити тільки високим рівнем освіти, знань і знову ж великим колом знайомих і друзів.

Дуже добре відбиває суть питання класичне вислів: «Якщо я дам тобі рубль, а ти, в свою чергу, теж даси мені рубль, ми обидва нічого не виграємо. Але якщо я подарую тобі ідею, а ти у відповідь подаруєш мені свою, кожен з нас збагатиться вдвічі.

У 2001 році з'явилося нове самостійний підрозділ Академії народного господарства при Уряді РФ - Школа IT-Менеджменту. З 2005 року школа увійшла до складу Факультету Національної Економіки.

На базі Школи IT-Менеджменту були організовані перша в Росії програма професійної перепідготовки «IT-менеджер: менеджер проектів, бізнес-аналітик», сотні випускників якої вже застосовують отримані знання та навички у своїй роботі. У жовтні приступають до занять 11 і 12 групи слухачів.

Восени 2003 року була запущена Програма «Майстер ділового адміністрування (MBA), спеціалізація: Інформаційний менеджмент (CIO)», яка в даний час впевнено лідирує на ринку елітного бізнес-освіти в галузі інформаційного менеджменту, що зрозуміло, так як попередньо були успішно проведені три випуску програми професійної перепідготовки «Майстер інформаційного менеджменту: CIO», запущеної в 2002 році.

В умовах швидких змін сучасного середовища бізнесу та зрослих інформаційних потоків необхідно сформувати чітке уявлення про інформацію як ресурсі розвитку та оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями в управлінні бізнесом.

Керівники компаній і фахівці, що пройшли підготовку за програмами Школи в галузі інформаційного менеджменту, отримують можливість підвищити конкурентоспроможність своїх компаній.

Своєю метою Школа IT-Менеджменту вважає створення умов для формування інтелектуального співтовариства нової Росії, яке допоможе нашій державі стати більш ефективною державою з розвиненою економікою, ефективними і конкурентоспроможними компаніями і підприємствами.

У Вас є можливість взяти участь в реалізації даних завдань, отримати цінну інформацію і встановити нові ділові контакти. Школа IT-Менеджменту Академії народного господарства при Уряді РФ спільно з компаніями NetPromoter и Лабораторія Контенту оголошують про проведення безкоштовного семінару «Аналіз, просування і управління ресурсом в Інтернеті».

Взявши участь у семінарі, Ви зможете отримати актуальну інформацію з питань просування сайту в Інтернеті, аналізу аудиторії сайту та оцінки ефективності рекламних кампаній за допомогою програмних інструментів. Для участі у семінарі необхідно заповнити реєстраційну форму.

Семінар проводиться 28 вересня 2006 з 10:00 до 14:00 за адресою: Москва, проспект Вернадського, 82, корпус 1, ауд. 338.

«Я буду вчитися, буду готуватися, і коли-небудь мій день настане».

Авраам Лінкольн

Школа IT-Менеджменту ФНЕ АНХ при Уряді РФ
Директор програми «IT-Менеджер: менеджер проектів, бізнес-аналітик»
к.т.н. Перекрестов В.А.

 

Повернення до списку