Увійти
20.12.2006

С каждым шагом ближе к цели - Page Promoter Bar 3.1

Чим можна пояснити появу версій програм з номерами * .1, * .2.08, а іноді й 0.0.0.5? Перш за все, бажанням розробників запропонувати продукт, який буде повністю відповідати вимогам і побажанням користувача. З цією метою викладаються проміжні релізи, бета-версії і регулярні оновлення програм. Це один із способів так званої зворотного зв'язку зі споживачем. Чи вплинуло додавання тієї чи іншої функції на збільшення попиту, яка саме з них викликає найбільший інтерес аудиторії - отримати такі відомості можна, тільки поступово покращуючи і змінюючи програмне забезпечення. Результати одноразової додавання всіх нових розробок можуть мати несподівані наслідки - попри оптимістичні очікування виробника, користувачі можуть не прийняти нововведення і відмовитися від використання нової версії.

Компанія NetPromoter - це досвідчений, що працює на ринку з 1999 року, розробник програмного забезпечення, призначеного для проведення ефективних маркетингових кампаній в мережі або, іншими словами, просування сайтів. Професійний програмний комплекс Page Promoter на сьогоднішній день є одним з найбільш зручних і ефективних інструментів для фахівців з просування ресурсів. Він пропонує всі необхідні функції для аналізу, оптимізації, просування та моніторингу сайтів. Ще одне програмне рішення, пропоноване компанією NetPromoter, яке останнім часом користується все більшою популярністю як серед звичайних користувачів мережі і початківців шлях оптимізатора, так і у досвідчених SEO-фахівців - безкоштовний інструмент - Page Promoter Bar.

Детальний розгляд цієї програми допоможе пояснити її популярність. Page Promoter Bar - це зручний і функціональний тулбар, який вбудовується як в Internet Explorer так і в Mozilla FireFox. (На жаль, підтримка інших популярних браузерів, наприклад, Opera не реалізована.) Page Promoter Bar дозволяє отримати інформацію про те, які чинники впливають на позиції даного сайту на пошукових машинах, про те в яких каталогах і рейтингах зареєстрований ресурс та інших технічних моментах, впливають на результат просування. Наявність такої інформації дозволяє регулярно перевіряти і відслідковувати всі зміни, реєструвати вдалі або невдалі дії оптимізатора, приймати рішення про напрямки подальшої роботи з веб-сайтом.

Що ж являє собою цей помічник оптимізатора, які функції він пропонує і як його використовувати?

Сьогодні у нас немає можливості повсюдно застосовувати програми з інтерфейсом, який можна назвати інтелектуально-динамічним, тобто мають нетривіальне наповнення, здатності змінювати зовнішній вигляд залежно від потреб користувача, хоча перше знайомство з одним із варіантів такого забезпечення вже відбулося цієї осені. Мета цього довгого речення, здавалося б, не має відношення до суті питання - натякнути, що для програми, обсягом менше двох мегабайт, Page Promoter Bar володіє приємною «зовнішністю», зрозумілий і зручний у використанні навіть для тих, хто не читає прес-релізи і опису програм.

Відійшовши від прийнятих стандартів, які говорять, що треба йти від простих функції до складних або, в крайньому випадку, розглядати елементи інтерфейсу з лівого краю вікна програми, розглянемо тулбар справа наліво, тобто почнемо з елементів, які, на мій погляд, становлять найбільший інтерес з точки зору фахівця з просування.

Перший пункт, на який зверне увагу досвідчений користувач - настройка, що дозволяє в разі Page Promoter Bar вибрати відображаються характеристики популярності і налаштувати параметри аналізу пошукової видачі. Відразу слід зупинитися на унікальній можливості, яку пропонує нова версія Page Promoter Bar. Аналіз пошукової видачі являє собою додатковий рядок, яка виводиться під кожною позицією на сторінці пошукової видачі Яндекс, Рамблер і Google. У ній відображаються наступні характеристики сайту:

  • тематичний Індекс Цитування по Яндексу;
  • Page Rank домену та сторінки;
  • кількість сайтів, що посилаються на дану сторінку по Яндексу і Google;
  • кількість проіндексованих сторінок даного сайту на Яндексі, Google і Rambler;
  • посилання на Whois-статус домену;
  • посилання на інтернет-архів WayBackMashine, де є можливість подивитися історію сайтів.
Ця функція робить звичні браузери IE і Firefox інструментом справжнього професіонала, для якого кожне відвідування пошукача - це можливість проаналізувати способи просування ресурсів, які застосовують його конкуренти і відзначити для себе найбільш вдалі моменти в їх роботі. Основна відмінність версії 3.1 Page Promoter Bar від релізу 3.0 полягає в тому, що аналіз пошукової видачі для кожної позиції викликається натисканням кнопки «Завантажити». Введення цього елемента зменшує можливість застосування санкцій з боку пошукових систем за перевищення кількості звернень до їх сервісів, а також зменшує час завантаження всієї сторінки і дозволяє переглядати характеристики тільки тих сайтів, які становлять найбільший інтерес з професійної точки зору.

«Інструменти» - це меню взаємодії тулбару з основним програмним комплексом Page Promoter, яке дозволяє ефективніше використовувати можливості цих двох програм, роблячи процес аналізу та просування більш автоматизованим. Наступний пункт «Інформація по сайту» не дарма має значок у вигляді «!», Тому що в ньому знаходяться звернення до основних функцій програми Page Promoter Bar, які дозволяють отримувати додаткову інформацію про індексацію сайту пошуковими машинами. Обмежимося лише перерахуванням пунктів меню, так як тим, хто знайомий зі світом оптимізації, пояснення не будуть потрібні, а новачкам можна порекомендувати зайти на сторінку http://netpromoter.ru/pagepromoterbar/index.htm, на якій можна прочитати детальний опис кожного елемента. Отже, розділ пропонує нам наступні інструменти «!» Усі сторінки в Google, Кеш сторінки в Google, Всі сторінки в Яндекс, Всі сторінки в Рамблер, Підсвічування NoIndex, Посилання зі словом, Статистика посилань, Whois-статус домену, HTTP-заголовок і Robots.txt.

Практично всі ці пункти застосовуються щораз при аналізі позицій сайту, тому очевидна їх необхідність і доступність в такому інструменті як тулбар для SEO.

Версія Page Promoter Bar для Internet Explorer забезпечена блокувальником спливаючих вікон з можливістю відключення і збереження попередньої настройки при кожному виході з браузера, для Firefox дана функція не потрібно, так як її аналог спочатку вбудований в браузер. «Каталог» - список, що випадає з трьох рядків, який показує, в яких розділах каталогів Яндекс, Рамблер і DMOZ зареєстрований ресурс. Визначення відбувається автоматично при активації меню, а вибір одного з пунктів направляє користувача на сторінку каталогу, на якій знаходиться аналізований ресурс.

«Популярність» - крім тИЦ і PageRank, які слідують за цим елементом і автоматично виводяться на панель тулбара, це меню показує кількість сторінок, які посилаються на домен ресурсу. Ця функція може бути дуже корисна при комплексному аналізі, коли необхідно врахувати якість всіх посилань, їх вплив на позиції. Це, свого роду, простий інструмент для оцінки ефективності посилального обміну - кількість посилань збільшилася, а як це вплинуло на збільшення тИЦ, на позиції у видачі пошуковика ...

Нарешті, стала вже звичною, опція багатьох тулбаров - вікно пошукового запиту з можливістю вибору порталу, на якому слід провести пошук. В останній версії програми передбачена можливість збереження історії пошуку і останнього вибраного пошуковика.

Подрезюміруя, Page Promoter Bar 3.1 пропонує великий набір функцій, необхідних для виконання рутинних SEO-задач, робить роботу фахівця з просування простіше й ефективніше. Кожна нова версія Page Promoter Bar стає зручніше і функциональней. Виробники намагаються врахувати всі побажання користувачів і прагнуть запропонувати кращий набір програмного забезпечення для просування сайту, удосконалюючи як професійні пакети, так і безкоштовні інструменти.

Page Promoter Bar можна безкоштовно завантажити з сайту компанії NetPromoter: http://netpromoter.ru/pagepromoterbar/download.html. Для коректної роботи плагіна вам буде потрібно Internet Explorer, починаючи з версії 5.5, або Mozilla Firefox, починаючи з версії 1.5.
Повернення до списку